Celoletna odeja prešita z vzglavnikom CLASSIC in vzglavnikom 40 x 50 cm
Related products
Product detailed description
Odeja
100% poliester
Tekstil vrhnega sloja odej je zelo pogosto poliester. Gre za material, ki se ne mečka ter je lahek in se hitro suši. Poleg tega je nega zanj zelo enostavna. Zahvaljujoč mikrovlaknom odlično vpija vodo in je prijazen do kože celega telesa. Majhna pomanjkljivost je ta, da je nagnjen k muckanju. Slednjega preprečite s pranjem na nizkih temperaturah in obrnjeno narobe.
Gostota odeje
Gostota je odločilni faktor, ki določa v katerem letnem obdobju boste odejo uporabljali. Nepisano pravilo je, da se zimske odeje začnejo pri gostoti 350 g/m2. Pri poletnih odejah je slednja nekoliko nižja, praviloma se začne pri 150 g/m2. V kolikor se z gostoto in menjavo odeje glede na letno obdobje ne želite ukvarjati, potem izberite celoletno odejo. Ta se prilagodi vašemu telesu in zagotovi potrebno udobje preko celega leta.
- Gostota: 300 g/m2
Dimenzija odeje 140 x 200 cm
Klasična odeja za enojne postelje je ta, dimenzij 140 x 200 cm. Ker je lahka in puhasta omogoča svojemu lastniku udobje preko cele noči. Druge prednosti te odeje so izolacijska sposobnost in efektivno odvajanje vlage od telesa.
Polnilo odej votlo vlakno
V kolikor iščete dobro nadomestilo perju, potem je prav polnilo iz votlih vlaken prava rešitev. Označuje ga visoka lahkost. Gre za umetno vlakno, ki ima votlo sredino, zahvaljujoč čemur je zares puhasto in se ne polega. Zagotovi vam optimalno temperaturno udobje in mirno noč.
Celoletna odeja
Z uporabo celoletne odeje se znebite potrebe po velikem prostoru za shranjevanje zimskih oz. poletnih odej. To bodo cenile predvsem osebe v majhnih stanovanjih. Gostota celoletnih odej se giblje od 250 g/m2 do 400 g/m2. Nižja vrednost pomeni tanjšo odejo in je primerna za osebe, ki se same dobro grejejo in obratno, višja gostota pomeni toplejšo odejo. Ta vrsta odej se prilagodi vašemu telesu in regulira temperaturo preko celega leta.
Izolacijska sposobnost: Topla odeja
Celoletne odeje, ki imajo sposobnost toplotne izolacije, se enostavno prilagajajo vašemu telesu in okolici. Glavne prednosti so termoregulacijske sposobnosti, zračnost in lahkost. Pri izbiri odeje je potrebno razmišljati o telesni temperaturi med spanjem in temperaturo v spalnici. Na toplotne izolacijske sposobnosti odeje vpliva kombinacija teže in nosilnosti polnila.
Izolacijska sposobnost: Ekstra topla odeja
Ekstra tople odeje so primerne predvsem za hladnejše prostore preko zimskih mesecev. Priljubljene so pri zimomrznih osebah. Odlikuje jih nizka gostota in edinstvena lahkost, zračnost in izredna grelnost. Imajo odlične grelne lastnosti, glede na temperaturo okolice in telesa vzdržujejo stalno prijetno temperaturo.
Odeja primerna za te vrste postelj
Primerna za enojno posteljo
Ne veste katero velikost odeje izbrati za enojno posteljo?! Pravilna izbira je dimenzija 140 x 200 cm. Odeja je zadosti velika za eno osebo in ji omogoči potrebno udobje preko cele noči. Velikost odeje je primerna tudi za zakonske postelje, kjer si vsak partner izbere svojo odejo.
Antialergijska odeja
V kolikor izbirate odejo za alergika, se držite nekoliko pravil. Večina alergij, ki se kažejo kot zamašen nos, srbenje, ekcem ali kašelj, je povzročena s pršicami. Danes se kot antialergijske odeje predstavljajo te, polnjene z umetnimi vlakni. Izbirajte torej tekstil, ki je pralen tudi pri višjih temperaturah in odporen proti pršicam. Obstajajo posebne površinske obdelave materiala, ki preprečujejo vdor in razmnoževanje pršic v odejah.
Pranje odeje
Odeje je najbolj priporočljivo prati 2x letno. Pri pogostem pranju začnejo izgledati uporabljeno in vlakna znotraj odeje se s tem nepotrebno uničujejo. Pred vsakim pranjem preverite, da odeja nima luknjic. Uporabljajte specialne pralne praške za odeje in vzglavnike, perite na temperaturi največ 40 °C in končajte z nežnim centrifugiranjem. S tem boste obdržali prvotno obliko ter uničili pršice in druge mikroorganizme.
Se odeja lahko lika?
Odej ne likamo! Celotna nega obsega pravilno pranje pri najvišji temperaturi 40 °C in nato dobro sušenje. Sušite lahko v sušilnem stroju pri nizki temperaturi ali zunaj, vendar ne na direktnem soncu. Pred in po pranju odejo stehtajte, da boste prepričani, da je zadosti suha. S tem se boste izognili možnemu nastanku plesni.
Sušenje odeje
Sušenje odeje je možno v sušilnem stroju pri nizki temperaturi, da ne bi prišlo do poškodbe vlaken. Če želite imeti puhaste odeje, se priporoča sušenje z dvema ali tremi tenis žogicami, po možnosti s specialnimi žogicami za sušenje. Njihova naloga je enakomerna razporeditev teže, kar naredi odeje puhaste in zračne. V primeru, da nimate sušilnega stroja je najbolje, da odeje sušite zunaj, vendar nikoli na direktnem soncu. Vlakna bi se na visoki temperaturi lahko zmehčala in ustvarila luknjice. V kolikor se želite prepričati, da je odeja suha, jo stehtajte pred in po pranju.
Nega odeje
Podaljšajte vašim odejam življenjsko dobo z nekoliko enostavnimi dnevnimi rituali. Odeje in vzglavnike vsak dan stresite, s tem boste obdržali njihovo prožnost in obliko. Odej nikoli ne sesajte ali iztepajte, saj lahko poškodujete polnilo. Se vam zdi odeja potlačena?! Posušite jo v sušilnem stroju in polnilo bo zopet zračno, lahko, puhasto. Zahvaljujoč pravilni negi bodo odeje zdržale več let.
Vzglavnik
Površina vzglavnika 100% poliester
Pogosto je kot material za površino vzglavnika uporabljen 100% poliester. Se ne mečka, je lahek in hitro sušeč material, ki je zelo priljubljen in iskan. Poleg tega je njegovo vzdrževanje zares enostavno. Zahvaljujoč mikrovlaknom odlično absorbira vodo in je nežen do kože celega telesa. Majhna negativna lastnost je piling materiala. To lahko preprečimo s pranjem pri nizkih temperaturah in obrnjeno navzven.
Ne potrebujete anatomskega vzglavnika?
Če se zjutraj prebujate polomljeni in brez energije, potem je nekaj narobe. Morda je napaka prav v vzglavniku. Če vas boli hrbtenica ali vrat, potem preizkusite anatomski vzglavnik, ki vas prisili spati v pravilnem položaju. Žal ne vsakdo se navadi na njegovo posebno obliko. V kolikor vas bolečine ne jezijo, potem lahko izberete vzglavnik s klasičnim polnilom.
Kakšno višino vzglavnika izbrati?
Se ubadate z višino vzglavnika, premišljujete kateri bo za vas ta pravi?! Višino vzglavnika izbiramo glede na spalno pozicijo. Je vaša najpogostejša spalna pozicija na trebuhu? Potem izberite nizek vzglavnik, da ne obremenjujete hrbtenice. V kolikor spite najpogosteje na boku ali hrbtu, potrebujete višji vzglavnik. Takšen, ki bo primerno podpiral glavo in tilnik. Za kombinacijo vseh spalnih pozicij je primeren srednje visok vzglavnik s trdnim, a prožnim polnilom.
Dimenzije vzglavnika 70 x 90 cm
Najbolj prodajana dimenzija vzglavnika je prav velikost 70 x 90 cm, ki je primerna za odrasle in starejše otroke. Velikost vzglavnika izbirajte tako, da vam ne bo segl pod ramena. V času spanja na boku naj bi se ramena naslanjala na vzmetnico, nikoli na vzglavnik. S tem boste zagotovili udobje za glavo, tilnik in hrbtenico.
Dimenzije vzglavnika 40 x 50 cm
Vzglavnik dimenzije 40 x 50 cm se uvršča med manjše velikosti, primeren je kot dekorativni vzglavnik ali vzglavnik za otroško posteljico. Svoje mesto najde tudi pri osebah, ki raje spijo višje, primeren je torej kot dodatek k vzglavniku klasičnih dimenzij.
Polnilo vzglavnika votlo vlakno
V kolikor iščete dobro zamenjavo za perje, potem je prav polnilo iz votlega vlakna prava rešitev. Označuje ga visoka lahkost. Gre vbistvu za umetna vlakna, ki ima votlo notranjost, zahvaljujoč čemur je zares puhasto in drži obliko. Zagotavlja vam optimalno temperaturno udobje in mirno noč..
Odeje primerne za te tipe postelj
Primerno za enojno posteljo
Se ne morete odločiti za velikost vzglavnika za klasično enojno posteljo?! Prava izbira je dimenzija 70 x 90 cm ali 50 x 70 cm. Obe vrsti vzglavnikov sta zadosti veliki za eno osebo in ji zagotavljata željeni komfort ter pravilno pozicijo glave in vratu.
Primerno za zakonsko posteljo
Za standardne zakonske postelje izbiramo vzglavnike za vsakega partnerja posebej. Izbira bi morala biti individualna, glede na potrebe posameznika. Primerne velikosti za odrasle osebe so vzglavniki dimenzij 50 x 70 cm ali 70 x 90 cm. V kolikor ste ljubitelj spanja na manjšem vzglavniku lahko izberete otroško dimenzijo 50 x 60 cm.
Antialergijski vzglavnik
V kolikor iščete vzglavnik za alergika ali astmatika se pri izbiri držite nekaj napotkov. Zamašen nos, srbečica, ekcem ali kašel preko noči ali po soanju so lahko začetni simptomi alergij. Pod označbo antialergijski se danes skrivajo vzglavniki polnjeni z umetnimi vlakni. Izbirajte tudi površinske tekstilije, ki so pralne pri višjih temperaturah in odporne proti pršicam. Obstajajo specialne površinske zaščite, ki pršicam preprečujejo prodor in naselitev v vzglavniku.
Pranje vzglavnika
S pranjem in pravilno skrbjo podaljšate življenjsko dobo vzglavnikov in njihovo kvaliteto. Idealno je vzglavnike prati 2x letno pri temperaturi 60°C, s čimer uničite vse pršice in mikroorganizme. Priporočamo uporabo specialnih pralnih sredstev za vzglavnike in odeje s perjastim polnilom, za druge lahko uporabite klasična sredstva. Pranje bi se moralo zaključiti z blagim centrifugiranjem, da se polnilo ne poškoduje.
Sušenje vzglavnika
V kolikor imate sušilni stroj, sušite vzglavnike skupaj s specialnimi kroglicami za sušilni stroj. Te zagotovijo optimalno razporeditev polnila in vzglavniki bodo zopet krasno puhasti in zračni. Če pa boste vzglavnike sušili zunaj, se izogibajte direktnemu soncu, saj bi lahko prišlo do deformacije tekstila in pojavu luknjic. Sušite vedno pri nižji temperaturi. Za preverjanje popolne suhosti lahko vzglavnik pred pranjem in po sušenjem stehtate.
Lahko vzglavnik likam?
Vzglavnikov ne likamo. Snemljivo prevleko je možno likati glede na material površine. Celo vzdrževanje vzglavnika sloni na pravilnem pranju pri najvišji temperaturi 40 °C in naslednjem dobrem sušenju. Sušimo lahko v sušilnem stroju pri nizki temperaturi ali zunaj, ampak ne na direktnem soncu. Pred in po pranjem vzglavnik stehtamo, da se lahko po sušenju prepričamo, da je dovolj suh. Z dobrim sušenjem preprečimo nastanek plesni.
Nega vzglavnika
Nega vzglavnika nikakor ni zahtevna. Vzglavniki so večinoma izdelani iz dveh delov, ponavadi iz snemljive prevleke in notranje vreče s polnilom. Vzglavnik bi morali vsak dan pretresti, da obdržimo obliko polnila. Priporočeno je tudi zračenje, s katerim se bomo znebili vlage in preprečili možen nastanek plesni. Postiljanje takoj po prebuditvi ni priporočeno, saj lahko privede do povečanja vlage ter poležanosti in stisnjenosti vzglavnika.
Additional parameters
Category: | Odeje in vzglavniki |
---|---|
? Dimenzija odeje: | 140 x 200 cm |
? Priporočena temperatura pranja: | 40 °C |
? Material polnila: | 100% poliester |
? Material površine: | 100% poliester |
Priporočeno za: | Enojno posteljo standard, Zakonsko posteljo standard |
Teža vzglavnika: | 1100 g |
Teža odeje: | 1350 g |
Hotelska kvaliteta: | Da |
Antialergijsko: | Da |
Dimenzija vzglavnika: | 70 x 90 cm, 40 x 50 cm |
Izolacijska sposobnost odeje: | Topla, Izredno topla |
Letni čas: | Celoletni |
Be the first who will post an article to this item!